
Surly Knard Tire - 29 x 3 Tubeless Folding Black 60tpi
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1170 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29+ |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 3 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 35 |
| Size | 29 X 3 |
| Tpi | 60 |
Original: $94.00
-70%$94.00
$28.20Surly Knard Tire - 29 x 3 Tubeless Folding Black 60tpi
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1170 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29+ |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 3 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 35 |
| Size | 29 X 3 |
| Tpi | 60 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1170 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29+ |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 3 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 35 |
| Size | 29 X 3 |
| Tpi | 60 |











