
Surly Knard Tire - 650b x 41 Clincher Wire Black 33tpi
| Color | Black |
| TPI | 33 |
| Weight | 610 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 650b x 41 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 75 |
| Size | 650B X 41 |
| Tpi | 33 |
Original: $26.00
-70%$26.00
$7.80Surly Knard Tire - 650b x 41 Clincher Wire Black 33tpi
| Color | Black |
| TPI | 33 |
| Weight | 610 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 650b x 41 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 75 |
| Size | 650B X 41 |
| Tpi | 33 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| TPI | 33 |
| Weight | 610 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 650b x 41 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 75 |
| Size | 650B X 41 |
| Tpi | 33 |











